Slipknot - 10.6.2009 Ostrava

11. června 2009 v 11:56 | gree |  Slipknot
Everything ends...

Pokud sem byla v hajzlu z koncertu Mansona, tak nevim kde sem teď, protože to co sem včera prožila, totálně posunulo mé hranice reality...Bylo to nezapomenutelné, velkolepé, dokonalé a neuvěřitelné. Nevím jak tenhle report dopadne, protože sem moc ovlivněna sobeckými pocity.
Jak o tom přemýšlím, rozdělila bych to na - koncert a - 2. setkání s Joeym...Mám pocit, že tohle vyzní fanaticky, ale po včerejšku je mi to totál jedno...

Vstávaly sme Barushkou a maminkou v 5 ráno...Spěchaly sme na bus, na vlak a pak sme zmateně zjištovaly jestli sme ve správným vlaku...Bylo mi divně, nevěřila sem, že je tu něco na co sem čekala tak dlouho...

V 8 sme už byly v Ostravě, počkaly na tramvaj a jely k ČEZ Areně...Nebylo pro mě velkým překvapením, že sme tam byly první:D Byla sem docela ohromená tou halou a celkově tou atmosférou, ty billboardy a všechno, prostě něco kouzelnýho.
Šly sme k toubusům, kde sem se opatrně ptala sekuriťáků v kolik se bude pouštět a jestli sou tu už účinkující...A tak sme stály a koukaly na tourbusy...Pak začalo pršet. Ale to nevadilo. Došel za náma řidič jednoho tourbusu a začal se nás ptát jak se čeky řekne "How are you" a taky "Beautiful girl" tak sme mu to řekly, on se strašně smál, ale dobře to opakoval:D pak z něj vypadlo jak je v češtině " two krásná holka",!red one and black one" byl fakt vtipnej:D Potom se s náma bavil ještě jeden řidič, ale ten nám jen řekl že Slipknot přijedou tak v 7...V 11 sme šly před vchod...Jako u toho vchodu sme byly už v 9, ale pak sme se přesunuly k těm busům...Bylo tam už pár lidí, poznala sem Antistara z maggots-lair a bavila se s pár lidma, ale nevím kdo jsou:D Což mě mrzí, byli milí. Asi ve 12 došli Anet, Kika a Jarda - vtipní lidé:D Žeru je, když ěm neoslovují mým pravým jménem. Pak se k nám přidala Sweet, na což sem byla fakt ráda a bylo to fajn. Tak v 5, možná dřív si už lidi stoupnuli a začalo to být trochu hustý...Potom přišla Wex, na kterou sem se nejvíc těšila a byla sem ráda, že se k nám prodrala...Byla sem vyraplená, protože otevřeli ze 3 vchodů 2, samozřejmě že u toho neotevřenýho sem stála, ale nakonec ho naštěstí otevřeli. Pronesla sem jen jedno pití, ale pohoda.
Ve chvíli, kdy sem s barushkou běžela chodbou do sálu mi bylo zajímavě:D Běžela sem co to šlo a hle, byla sem v první řadě:D Uprostřed. Euforie. Vedle mě Wex, z druhé strany Barush. Za mnou milí lidé, kteří mě docela uklidňovali, protože nevypadali jakože mě rozmačkají o zábrany.
Řekla bych tak v 7 začali Devil Driver, hráli tak půl hodiny a byl to nářez. Myslím, že za náma bylo pěkný Circle of death. Pak byla pauza a přišli Trivium, trochu mě to nebavilo, měli špatně nazvučenej mikrofon, ale po kytarové stránce byli dokonalí. Další pauza.

A pak to přišlo. Nevim kolik přesně bylo. Na podiu se objevil Joey. Obvyklý hadry, na rukou "větve" a na hlavě trnovou korunu. *zděšená, neschopna uvěřit* Poté co se objevilo zbylých 8 maskovaných velikánů, sem byla už totálně zmatená a trochu v hajzlu. Chápejte, byl to můj první koncert Slipknot, chvilku mi trvalo zvyknout si na ty masky a na to že je jich tolik. Nestíhala sem všechny sledovat. Ne že bych se jich bála, jen to bylo trochu zvláštní. Po prvním songu (sic) sem ale tušila, že tohle bude nářez mýho života:D Eyeless sem si nejvíc užívala...Vlastně všechno. Brutální pro mě bylo Disasterpiece a samozřejmě Spit It Out. Jinak mě dostalo Vermilion. V půlce sem už byla totálně na zábranách a trochu mě bolelo za krkem. Ale bylo to v pohodě. Možná bych se už mohla dostat k Joeymu, kterej si mě evidentně všimnul a nakonec ujistil, že si mě asi pamatuje. Abych pravdu řekla, věnovala sem mu asi největší pozornost, stála sem přímo naproti. Dál mě *žádné překvapení* dostali Clown, Chris a Sid a jejich perkuse. Nadchla mě sehranost Clowna, Chrise a Joeyho při The Blister Exists. Popravdě, trochu mi bylo úzko z Micka, kterej stál přímo před náma. Chytla sem si na Sida a zahlídla se na obrazovce na perkusích.
Zero Bullshit sem přežila naprosto v pohoda a moc dobře to na mě zapůsobilo. Joeyho otáčející se bicí - to bylo něco. Myslela sem že to na mě ale zapůsobí jinak, totiž když to vidím jenom na videu, trochu se mi motá hlava a je mi z toho špatně, měla sem strach co to se mnou udělá, ale nic mi nebylo a nejvíc se mi to líbilo. Corey měl ty skvělý kecy, co většinou říká a který mě tak dojímají, když je vidím na youtube. Jenže když to říkal a já byla v davu do kterýho to říkal, bylo mi mocně. Byla sem naprosto pyšná na to, že sem na koncertu kapely jako sou Slipknot...Když to směrovalo ke konci, měla sem trochu frustrující pocit, byla sem smutná docela, protože mi to celý přislo jako chvilka. Ale od první až po poslední song sem si to nejvíc užila.
A teď, pro mě naprosto nepochopitelné a neuvěřitelné zážitky.
Chod mojí krva zbrzdila jedna chvilka. Bylo mi jasný, že Joey mě poznal a pamatoval si mě, jak sem psala. A strašně sem chtěla chytnout paličku, ale byla sem smížená s tím, že je naháže někam dozadu. Ale nevadilo mi to, stačilo mi, že na mě párkrát ukázal a tak...Začalo hrát Till We Die. Trochu mě to dojalo...Ale ne teda že bych brečela:D A všichni odešli, jen Shawn házel paličky...
Najednou se objevil Joey, měl asi 4 paličky a šel úplně na druhou stranu od nás. Tak sem si řekla že je to zabitý a aspoň se dívala jak je lidi chytají. Jo ještě sem zapomněla zmínit, že celou dobu před náma stál Joeyho sekuriťák, kterýho už sme znali z autogramiády z Vídně. A tak Joey naházel 3 paličky a jednu měl. Najednou se na mě díval, byl docela daleko, a začal k sobě volat svýho sekuriťáka, říkala sem si co se to kurva děje. Teď jen vidim slet událostí - Joey se naklání k němu, podává mu paličku, ukazuje na mě a něco mu říká, sekuriťák jde, podává mi paličku a usmívá se - totální zděšení! Ještě před mým šokem sem na Joeyho stihla zamávat a zařvat "Thanx" a pak sem jen stála a nechápala, stejně jako lidi kolem:D Připadala sem si divně když potom kolem mě chodili lidi a říkali "To seš ty komu podal tu paličku!" a všichni si na ni chtěli sáhnout:D Dokonalý!
Jo byla sem trochu v hajzlu a říkala si že dneska už sem svoje štěstí vyčerpala - později se ukázalo že ne:D Šla sem za Enki, prohodily sme něco o koncertu a pak se rozloučily, protože Enki a Jarda byli zničení z Korn tak jeli brzo domů. A já donutila čekat chudáky lidi se kterýma sem tam byla stát u tourbusů a čekat. Přidala se k nám Swupie (omlouvám se jestli to píšu špatně dude:D) u které sem měla pocit že ji znám hrozně dlouho i když sem ji viděla poprví v životě. A čekala sem a pořád nechápala. Bylo tam ještě pár lidí. Zahlídla sem Czech Courtney Love a Antistara, což bylo brutální vidět je live.
Pak sem uviděla Joeyho a slavného sekuriťáka jít k busu. Začala sem řvát at jde sem a ostatní řvali taky. Nejdřív se tak díval, pak chvilku jen stál a pak zalezl do tourbusu. To sem si řekla že už je to v hajzlu. Ale šel k nám právě ten sekuriťák a já už viděla jak nám vynadá nebo tak něco, ale šla sem se Swupie k němu a on řekl, že pokud chceme aby Joey přišel, máme si stoupnout do řady. *zděšení #2* A tak sem stála, držela booklet prvního cd Slipknot, paličku, foťák a valila do sekuriťáka velice zmatenou angličtinou, jestli bude Joey mít fixu:D On mi jen řekl "Don't care about this" a smál se mi:D Ale byl v pohodě. No...A pak už sem jen viděla vysmátýho Joeyho jak se blíží. Ou jé. Řekl něco jako jestli mám tu paličku a já mu ji ukázala a opět shitskou angličtinou poděkovala, on se pořád usmíval. Pak sem ho objala a on se pořád smál. Přišlo mi to nějáký dlouhý tak sem ho už chtěla pustit, ale on nepustil mě:D *mocný pocit* Zavalila sem do něj nějáký kecy, nechala ho podepsat mi booklet a pak se ho, s malou nadějí a docela se strachem, zeptala jestli se můžem vyfotit. Na to mi překvapeně řekl něco jako "Of course" a měla sem fotku s Joeym. Snížila sem se co nejvíc sem mohla, aby nebyl vidět náš výškový rozdíl. Stejně jde vidět. A pak sem ho zmateně objala znova, on se smál. Pak sem ho vyfotila s Barushkou, pochválila mu se swupie jeho kšiltku Misfits - přitom se velice rozkošně usmál - vyfotila ho se swupie a šla sem oppodál za mříže. Pořád sem se ale dívala jak se podepisuje a tak a i on se občas na mě podíval a usmál se, což bylo pro mě naprosto neuvěřitelný a od něj nejvíc milý. Ke konci mě napadly všechny ty otázky co sem pro něj kdy měla. Vybrala sem otázku, co bude s Murderdolls? Když už odcházel tak sem to na něj zavalila. On se, řekla bych, trochu rozzářil a opět se smíchem mi řekl, že bude brzo nová deska. Vypadal, že ho potěšilo že se ptám. A pak šel. Začali sme skandovat jeho jméno a trochu si zařvali. On naskočil do busu a byl fuč.
Trochu sem to potřebovala pobrat. Tak sme se swupie trochu fanaticky hysterčily:D Pak tourbus odjel a já byla docela smutná, ale po dlouhé době, totálně šťastná.

Shrnuto, to byl můj největší koncertní a po-koncertní zážitek. Přepadá mě smutek, když si řeknu, že Slipknot neuvidím zrovna v blízké době, ale já si počkám. Na druhou stranu se nejvíc těším na novou desku Murderdolls. Setlist byl naprosto nejlepší. Jistě každej najde něco, co mu tam chybělo, mě třeba scházely song jako Purity, The Heretic Anthem a The Nameless. Ale i tak sem byla naprosto spokojená. Lidi v hale byli taky fajn a neutrpěla sem krom nepatrné křeči v lýtkách nic. Takže dokonalost.

Mé úlovky:
- podpisy Joeyho na bookletu cd a na lístku
- fotka
- palička Pro-Mark Millennium II 515
- nepoužité trsátko Micka, který sem dostala od sekuriťáka
- dva balonky maggots-lair (nejvíc krásný sou) Ale akce s balonkama, myslím nevyšla tak jak měla. Je to docela škoda, protože myslím, že to mohlo být monstrózní.a nakonec můj splněný cíl:

může mi někdo říct, proč sou ty fotky tak shitsky divně rozmázlý a zmenšený?

Pokud pro mě koncert Mansona byl 555, potom byl pro mě koncert Slipknot minimálně 666.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 emily.way emily.way | Web | 11. června 2009 v 17:30 | Reagovat

neměla jsem to číst, teď je mi ještě víc líto, že jsem tam nebyla xD
fakt krásnej report..s joeym k sobě neuvěřitelně hodíte, i ty vlasy máte skoro stejně dlouhý xD

2 myshuge myshuge | Web | 11. června 2009 v 18:00 | Reagovat

AAAAAAAAA, dokonalost!
Já ti to tak strašně přeju! skvělej report, ještě skvělejší zážitek!!
Nemůžu se dočkat, až budu číst tvý reporty z okolních zemí, kam přijedeš, on za tebou popeláší s otevřenou náručí a bude huhlat něco o tom, že si tě pamatuje a je šíleně rád, že tě vidí a jestli mu dáš svůj mail....AAAAAAAA, miluju vymýšlení scénářů:D
Panejo, chytá mě z toho hysterák jako bych tam byla taky! AAAAAAAA:D
A Swuppie. A Wex. ACHJOOO.... Já je snad nikdy neuvidim D:
(btw, na té fotce to vypadá, jako bys měla píchlou bradu, vrr, slušelo by ti to>:D)

3 myshuge myshuge | Web | 11. června 2009 v 18:02 | Reagovat

a ta čapka je fakt skvělá.
*připadá si jako:jsem fakt debil, že jsem taky nejela, i když je neposlouchám*:D

4 Wex Wex | Web | 11. června 2009 v 18:09 | Reagovat

oh bože, myslíš že to někdy rozdejcháme?:D
jinak jako pokoncertní zážitek NEJVÍC ... prostě mě tak moc sere že sem musela hned jet, ale neskonale ti to přeju, protože ty jsi z celý tý narvaný haly byla jedná kdo si to kurva zasloužil! :)

5 Zewix Zewix | Web | 11. června 2009 v 20:55 | Reagovat

heey pleštii :D já jak sem to četla tak jsem pomalu ani nechytla myš :D přište s tebou a kvatkou chcu jet taky někam :D nechcu trčet doma :D P.S. - sem se musela smat když jsem to četla.. mám úplnej výtlem :D xD

6 Sandy Sandy | E-mail | Web | 11. června 2009 v 21:29 | Reagovat

se maaaas :) zavidim... ale zase tobe to preju takze me by se todle asi nepovedlo ja jako mam fotky jenom s par vsteklejma kokotama co sem je nenechala snest veceru xDDD
jinak s Joeyem vam to moc slusi :)

7 Sandy Sandy | E-mail | Web | 11. června 2009 v 21:30 | Reagovat

jo a jeste pak mi budes muset dat radu jak se setkat s hvezdou abych nebyla za vola az se s nekym setkam XDDD (nesetkam)

8 jahoda jahoda | Web | 11. června 2009 v 22:23 | Reagovat

ou my good ou my good :D Plešťo tys to dokázala! žišmarjá ty se znáš s Joeym. mě jebne :D a já si řikala vemu ji balonek bude mit radost :D:D  já mám radost za tebe :D

9 Misha Misha | 12. června 2009 v 11:48 | Reagovat

wow...krásnej článek...a jak mi psala wex...ty jsi ta co si to fakt zasloužila...je to bomba :-)

10 Linka Linka | Web | 12. června 2009 v 18:36 | Reagovat

no wááááu. teda... slipknoty vůbec nemusím a na jejich koncert bych se bála jít (brrrr, jsou tak strašidelní :D:D:D) ale... no, jsem hrozně ráda, že sis to tak užila! a navíc... tohle se mi stát s jedním nejmenovaným člověkem, tak zemřu štěstím :D

11 Barushka Barushka | 12. června 2009 v 22:49 | Reagovat

áááááááááááááááááááá burtáááální! už vím proč á joey ten udivený výraz..že sme ho fotili s foťákem u oka:D

12 jimmy jimmy | 13. června 2009 v 23:54 | Reagovat

*loooool* holka závist tobě!!!!!takové úlovky a štestí.ten koncert byl monstrózní,dokonalý a milion dašíh skvělých věcí.a brzy se zase VRÁTÍ.věřme jim.....*přeju ti to strašně moc*povedený report

13 Main Main | E-mail | Web | 4. května 2010 v 19:56 | Reagovat

Cool :-) V Ostravě paráda a Joey to je fuckt frajer, z vlastní zkušenosti můžu říct, že je k fans opravdu vstřícnej, prostě není to žádná namachrovaná rocková hvězda, i když by se tak mohl chovat vzhledem k tomu čeho dosáhnul.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.