Marilyn Manson - Brno 3.6.09

4. června 2009 v 11:59 | gree |  Marilyn Manson
Here's you antichrist superstar
Všude během dne můžete číst, že ten koncert byl nejhorší, že to bylo totální zklamání a nestálo to za to. Ještě sem nečetla jediný vzkaz na foru, kde by někdo řekl že se mu to líbilo. Já to říct můžu. I když mě to taky dost zklamalo, tak vystihnu spíš ty lepší momenty, který mě utvrdily v tom, že Manson je zpátky a opět vystavuje své ego...I když ne jako dřív.

Všechno co budu psát je jen můj názor a můj pohled. Kdokoli může dojít a říct že to je jinak a že co píšu je blbost. Možná se můžu setkat i s tím, že sem sezóní fanatička a nemůžu ten koncert vůbec hodnotit. Fuck off. Tohle budou jen mé pocity a zážitky.

setlist:
1. Four Rusted Horses
2. Pretty As A Swastika
3. Leave A Scar
4. Disposible Teens
5. Hate Anthem
6. Arma-God-Motherfuckin-Geddon
7. Great Big White World
8. Dope Show
9. Wow
10. Sweet Dreams/Rock´n´roll Nigger
11. We´re from America
12. Beautiful People
13. If I Was Your Vampire (na koncertě nakonec Marilyn Manson nehrál)
14. Rock Is Dead (nehrál)
zdroj setlistu: idnes

K setlistu bych měla výhrady. Naprosto mi schází The Fight Song, mOBSCENCE, 1996, Little Horn a Antichrist Superstar. Ovšem nejvíc mě nasralo, že Rock Is Dead, kterou sem vyčkávala společně s Irresponsable Hate Anthem a The Beautiful People nejvíc, byla na setlistu, ale nezahráli ji. Oni asi ani nemohli...

Čekání bylo nekonečné. Stály sme před Velodromem s Kvatkou od 9:30. A byly sme tam první. Pobavily sme se se sekuriťákama, kteří se divili že sme tam tak brzo a chvilku po nás došly dvě holky. Ze začátku sem z nich měla blbej pocit, ale pak se s náma daly do řeči a musela sem se nejvíc smát:D Pořád se líčily a jedna se asi 2x šla převlíknout, měla dvě tašky a 6 řízků:D Byla nejvíc brutální! Potom došla Enkli a Jindra(?), který sem nejvíc ráda poznala. Nejdřív sem měla pocit, že se nás budou stranit, ale naopak. A prostě se čekalo. Najednou se k nám dostala informace, ve kterým hotelu Manson je a jak se k němu dostat. Tak se tam šlo, ale paní nás vyhodila. Dál se k nám dostalo, že je v 5. patře a kudy bude procházet, když pojede na Velodrom. Byl to ale docela risk a nikomu se nechtěla propásnout první řada.
Asi ve 4 se začal dav tlačit trochu dopředu. Lidí tam bylo, odhadla bych tak 200 - ale mám špatný odhady na počty lidí tak nevim. V tomhle sem byla taky rozladěná, protože nás pořád mačkali sekuriťáci na stranu, protože tam projížděly auta. Organizace trochu selhala. Ovšem to mě nesralo tak, jak pár vymachrovaných slečen, který si před Velodrom došly ve 2 a pořád měly plnou hubu keců, jak nebudou jinde než v první řadě. To sem fakt raplila. Nejvíc mě srala dvojce matka-dcera, který byly přesně ten typ a ještě pořád měly kecy na lidi kolem a komentovaly jejich make-up a oblečení. Ale dobře jim tak, skončily ve 2. řadě:D
Velkým překvapením byla pro mě Víla - z Wednesday 13. Nejdřív nás nepoznala, ale stejně se s náma bavila. Bylo asi 18:20, nevím přesně a pustili nás dovnitř. Nikdy sem neběžela rychleji. Zdržel mě sekuriťák a lepení pásku na ruku, ale utíkala sem nejvíc moc a koukám kde sem a - první řada uprostřed:D Ano první řada na Mansonovi. Zjistila sem, že sem pronesla pití. Podržela sem místo Kvatce a pak sem si začala uvědomovat, že to možná bude trochu průser:D Vedle mě se objevila Vílaa její kamarádka, což bylo super. Za mnou pak jeden německy mluvící kluk, kterej byl nejvíc vystaljlovanej a šel z něj strach. Ale choval se celkem ok, až na to že při 2. songu mě málem zabil rozmačkáním o zábrany.
Předkapela začala asi v 19:15 - taky nevim přesně. Čekala sem že budou hrozní, ale první 3 písničky sem se docela bavila. Zpěvák měl vtipný hadry a docela dobře řval. I když byli docela podivní, ale milý a smíření s tím že všichni čekají na Mansona. Nezdrželi se dlouho.
Po nich následovalo hodinové čekání na "Prasáka alkoholika a feťáka" kterému sme odpustili jeho hříchy.

Bylo dejme tomu 21:10 a černá plachta, co zahalovala podium, přes kterou prostupoval kouř, spadla a spatřila sem Mansona v plné síle, zdálo se mi. Měl pirátský klobouk a menší plášť. Twiggy, na kterýho sem se dost těšila, byl nějákej vypruzenej a moc se nedíval do lidí. Manson se ale předvedl, pro mě, v nejlepším světle. Pořád skopával mikrofon (rozumějte že vážně pokaždé, kdy ho technik přišel zvednout), pořád házel láhve do publika, osahával se, obnažoval se a jeho ksichty, co na nás házel, byly úžasný! Nebudu popisovat asi dál, protože se to nedá, to byste museli vidět. Když sem stála kousek od někoho jako je Manson, bylo mi docela zvláštně, jestli mi rozumíte. Bylo vidět, že nemá zábrany a viděla sem že i lidi kolem mě byli šťastně překvapeni, když měl poznámky na techniky a bubeníka. Ovšem bubeníkovi bych věnovala pár slov. Při We're From America, se Manson asi nasral - čert ví co se stalo - a hodil po Gingerovi mikrofon. Ale tak, že se fakt napřáhnul a byla to pecka jak prase přímo do hlavy. Nejdřív sem se smála, ale to mě přešlo když sem ho neviděla na bicíma. Přestali hrát a dokonce i Manson se šel podívat, co udělal. A v tom si myslím, je ten kaz koncertu. Protože po We're From America - který sem měla pocit ani nedohráli, ale nevim protože se mi ten song moc nelíbí, tak ho dobře neznám - zahráli The Beautiful People, za což sem byla nejvíc ráda a bez rozloučení nebo varování, že je konec odešli. Jasně že si všichni mysleli, že se kapela vrátí na přídavek a asi 15 minut sme je vyřvávali zpět. Ale nic. To byla věc, která mě nasrala ze všeho nejvíc. A nejen mě, ale i těch dalších 4 000 lidí.
Po koncertu se ke mě dostalo, že snad Gingera měla odvíst sanitka, čemu bych se ani nedivila.

Lidi byli docela fajn, až právě na ty co si dělali nároky na 1. řadu i když přišli pozdě. Všichni víte, že první řada je ale svým způsobem zlo. Chvilkama sem ztrácela prostor pod nohama a myslela sem že mě dav rozmačká o zábrany, ale byla sem v úplně divným stavu, kdy sem koukala na to co se přede mnou odehrává a byla sem tak v šoku, že mi to bylo jedno.

vyvázla sem s:
- bolestí za krkem
- boulí na ruce, rozměry asi: 5 cm šířka a 0,5 cm výška - bolí to
- modřinami všude kde sem se dotýkala zábran - nepříjemné
- a nakonec nejhorším úrazem se stala křeč v lýtkách, se kterou nevim co budu dělat
takže abych to shrnula - nestalo se mi vůbec nic, čekala sem že to bude horší

Ovšem mým největším fanatickým zážitkem se stává Mansonova láhev. On je házel pořád a to vážně pořád. Ani sem nespočítala kolik jich hodil, ale fakt moc. A nevim při jakým songu, sem uviděla že zase pije, chystá se házet a divá se mým směrem, řikám si hm, zas to hodí někam ho prdele...a ono ne:D Byl to okamžik, kdy sem viděla letět skoro plnou 0,5 l láhev přímo na můj nos tak agresivně hozenou. Ani nevím jak sem tak rychle zareagovala, ale! Chytla sem ji:D A zároveň sem chytla nějáký menší psycho a radost dohromady, že sem s ní začala třást a polila sekuriťáky. Dalším reflexem, bylo napít se. A měla sem výtečný pocit, že sem pila ze stejné láhve jako Manson:D Vím že je to k ničemu...

Ovšem nemám na zážitek Enkli, od které si Manson půjčil její koncertní vlajku, utřel si s ní rozkrok a hodil jí ji zpátky. To byla síla.

Závěrem chci poděkovat sekuriťákovi, který nás 6, co viděl čekat od 10 ráno, pustil přednostně dopředu. Spravedlnost existuje.

Byl to skvělej koncert. Trpím komplexem, že se mi vždycky ten poslední koncert zdá být nejlepší a teď to necítím jinak. Možná to bylo tím, že Marilyn Manson je pro mě vážně velká osobnost a někdy sem si říkala, jesli je vůbec možný že s někým takovým navazuju oční kontakt. I Twiggy Ramirez byl mým trnem v oku, ale trochu mě zklamal jeho výraz - moc naštvanej, znuděnej. Ale to je jedno. Důležitý je, že sem s tím koncertem spokojená. Sice sem nejdřív pochybovala, jestli to stálo za 990,- ale teď myslím že jo. Protože i ten nepovedenej konec a všechny ty nedokonalosti, tomu dodali originalitu a nedá se na to zapomenout. A chování Mansona, bylo chvilkama dost podobný tomu Mansonovi, co znám z videí na youtube a tomu co sem o něm slyšela. I když je jasné, že to rozhovně není úplně ten starý/mladý Manson a už tak nešokuje jako dřív. Nezbývá doufat, že za nějáký čas přijede znova, nezmrzačí svého bubeníka, příjde víc lídí, bude lepší celková organizace, bude víc šokovat a neutne to tak jako včera.

Ale nutno dodat - jasný, že tento koncert byl proti koncertům třeba z roku 1997 úplný nic a totální nuda. Kapela neměla žádný provokativní kostýmy a nekonalo se ani polívání červeným vínem, střepy, znehodnocování usa vlajek ani pánský tanga a korzet.

"You came to see the mobscene
I know it isn't your scene
It's better than a sex scene
And it's so fucking obscene
Obscene, yeah"


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sandy Sandy | E-mail | Web | 4. června 2009 v 14:03 | Reagovat

aspon si tam byla, to ja sem se vcera nudila ve skola a valela doma xDDD
ze posledni koncert nejlepsi je jeste dobre :) tak pro me je treba nejlepsi konc Green Day 07.Nov.09 a to jeste ani nebyl XDDD
ale jinak zavidim zes tam byla :)

2 Wex Wex | Web | 4. června 2009 v 16:19 | Reagovat

úplně úžasně napsaný, jako bych tam byla...skvěle se mi to četlo a prostě to s tou lhaví a pak tou vlajkou to mi dostalo!!:D OK asi bych byla nasrana že to utnul dřív, ale co se dá doělat to je asi pna M dělá si co chce.... hej a tam byla Víla jo? :) .. tééda... to musim říct martinovi...

3 Mischennka Mischennka | 4. června 2009 v 16:43 | Reagovat

Wex: ale meffy přece ví, že tam Víla byla ;)

Hezky napsaný článek, slečno. Jde vidět, že jste opravdová, skalní fanynka a stojíte si za tím. Na Mansonovi jsem byla 2 roky zpátky na Eat me, drink me tour- a bylo to fantastický. Krom vašeho názoru jsem snad neviděla jediný pozitivní report z toho včerejšího koncertu, bohužel...

4 emily.way emily.way | Web | 4. června 2009 v 18:35 | Reagovat

závidím. nehorázně moc.
taky jsem měla radost, když jsem pila z flašky po benovi z billy talent xD
a ta vlajka mě dostala xD

5 Destroy aka Nico Destroy aka Nico | E-mail | Web | 4. června 2009 v 18:57 | Reagovat

Ahoj,mě osobně koncert zklamal a to jsem přímo jeden ze securitáku u podia (ten pokérovanej na xichtě)
Zklamal nejen lidi co platili ale i lidi co neplatili (promotéři,pořadatelé atd)

6 Wex Wex | Web | 4. června 2009 v 20:14 | Reagovat

Mischennka: no tak to je jedině dobře:) ja myslela že už nejsou v kontaku právě...

7 jahoda jahoda | Web | 4. června 2009 v 20:18 | Reagovat

:D obnažoval se a podobně, já nemohu. já uplně nechápu jaksi mohla napsat tak racionální report :D čekala bych víc TYVOLE a hej to bylo brutální :Dale jako muselo to být mocný

8 greenei greenei | Web | 4. června 2009 v 21:10 | Reagovat

Sandy: ty nejvíc lituj že si nakonec nejela:D

Wex: děkuji moc:)

Mischeenka: děkuju moc za pochvalu! :) taky sem se nesetkala s pozitivním hodnocením...škoda

emily: měla si jet:D dobrý pocit že?:D

Destroy: joo já vím kdo, sem si všimla tetování:) jasně bylo to zklamání, ale z druhé strany sem byla fakt spokojená

jahoda: snažila sem se:D

9 svachta.m svachta.m | E-mail | 4. června 2009 v 21:42 | Reagovat

Na koncertu jsem taky byla strašně se mi to líbilo byl bezvadný,a souhlásím křeč v lýtkách je z tohoto koncertu asi to nejhorší :) ten zbytek času na spánek jsem prochodila v pokoji :D jinak Manson je láska na celý život :-*

10 greenei greenei | Web | 4. června 2009 v 22:14 | Reagovat

chození pomáhá? hej dík, já už nevěděla co s tím:D ale dej si hořčík, to by taky mělo zabrat

11 myshuge myshuge | Web | 5. června 2009 v 18:07 | Reagovat

mazec repooort! úplně se mi stýská po koncertech, fakt že mi chybí to psycho a všechno...
wow, první řada uprostřed - jak píšeš, to není žádná výhra:D ale jsi dobrá - v londýně když v tý hale běžíš, tak tě dementi sekuriťáci zastaví, ať jdeš laskavě v klidu, pche.
ach, chudák bubeník:(
flaška - aaaa, já to chápu:D pily jsme po jerrym onlym, měly jsme sliny jednoho ze členů jerry only band!!(dříve misfits:D)
hej a ta křeč..s tou dlouhodobější nevim, ale mě když chytne křeč, tak pomůže narovnat chodidlo do tý kolmý polohy k noze, jako když normálně stojíš. anebo když je to fakt moc, tak na bobek:D
ale jako magnesia taky pomáhá:DD (i když je hrozně hnusná)

12 Misha Misha | 7. června 2009 v 13:32 | Reagovat

ooo pěknej článek.....a ten koncert byl asi skvělej....škoda že jsme se neviděli  :-(

13 svachta.m svachta.m | E-mail | 7. července 2009 v 18:44 | Reagovat

jsem piča heč

14 svachta.m svachta.m | E-mail | 13. července 2009 v 14:09 | Reagovat

promiňtě to psala sestra..:(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.